Co to za numer?

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest wypełniona doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów do wszystkich ludzi, jacy przebywają na naszym świecie. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na ekranie telefonu widnieje obca mieszanka liczb. Zwykle w takich momentach po prostu odrzucamy telefon, bo nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy sprawdzić, kto jest jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy na początku lecieć na komisariat, skoro w końcu nie zawsze obce telefony wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu będzie przynależeć do człowieka z naszej paczki znajomych, jaki po prostu wymienił telefon komórkowy lub wybrał innego operatora. A jeżeli mamy dostęp do sieci, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać nieznany numer telefonu do sprawdzonej strony szukającej albo od razu zrobić użytek z witryny, jaka zajmuje się testowaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Później sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować połączenie przyjaciela, który chce naszej pomocy.

admin