Jak przygotować sobie wygodne posłanie, na spanie w upalne dni?

Najlepszym sposobem na przygotowanie wygodnego łóżka do spania w upalne dni jest upewnienie się, że nie jest ono zbyt gorące. Jeśli śpisz w pokoju, który nie ma klimatyzacji (lub Twoja klimatyzacja po prostu nie działa), są pewne kroki, które możesz podjąć, aby upewnić się, że Twoja pościel jest chłodna i wygodna.

Jeśli nie masz klimatyzacji, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić:

Otwórz okna

Jeśli na zewnątrz jest ciepło, otwórz okna i pozwól bryzie wiać przez twój dom. To pomoże ochłodzić pokój i utrzymać ruch powietrza przez całą noc.

Użyj wentylatorów

Jeśli na zewnątrz nie ma bryzy lub jeśli jest zbyt gorąco nawet przy otwartych oknach, rozważ użycie wentylatorów, aby poruszyć powietrze wokół pokoju i pomóc w utrzymaniu chłodu w nocy. Używaj wentylatorów na niskich ustawieniach, aby uniknąć zakłócenia rytmu snu lub obudzenia się z bólem ucha od całego hałasu!

Używaj chłodnej pościeli takiej jak satyna

Zrezygnuj z bawełnianych prześcieradeł i wybierz jedwabne lub satynowe, takie jak np. ze strony https://nyks.pl/posciel-satynowa, które odprowadzają wilgoć z ciała, a jednocześnie zapewniają Ci komfort. Nie szkodzi też, że są luksusowe w dotyku!

Używaj jasnej pościeli

Kolor pościeli może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o kontrolę temperatury w nocy. Ciemne kolory absorbują ciepło znacznie szybciej niż jaśniejsze, więc rozważ zamianę ciemnych prześcieradeł na białe, jeśli trudno Ci się dostosować.

admin