Kto do mnie dzwonił

Jeśli nasz telefon brzęczy, zwyczajnie go odbieramy. Jednak często nie wiemy, czy możemy to spokojnie zrobić, ponieważ nieznany nam jest numer telefonu, który wyświetla się na urządzeniu. Najczęściej pragniemy poznać właściciela nieznanego numeru, więc odbieramy komórkę, a wówczas sygnał nierzadko zostaje przerwana. Da się mimo tego w inaczej poznać dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg telefonicznych, gdyż te pisma już od dawna nie spełniają najważniejszych funkcji. Dobrze zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy dziś specjalne portale wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami – poznają je, określają i piszą, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na taką witrynę i następnie wpiszmy do odpowiedniej komórki numer telefonu, który nieustannie do nas wydzwania. Prawdopodobnie błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną mieszczącą dane na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są uzupełniane nie tylko przez swoich właścicieli, bo również przez zwykłych ludzi. Oni komentują numery, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy są one bezpieczne. My sami również możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, aby w jakimś sensie pomóc innym osobom. Z pewnością warto to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, więc musimy jedynie wziąć informacje z takich stron. Czyńmy to zawsze, jeśli zaczniemy się wahać, czy powinniśmy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.

admin