Po jakim czasie chudnie się na diecie keto?

Wiele osób stosujących dietę keto zadaje pytanie „Po jakim czasie chudnie się na diecie keto?”. Jest to powszechne błędne przekonanie, że organizm schudnie natychmiast po rozpoczęciu diety. W rzeczywistości potrzeba kilku dni, aby organizm przystosował się do używania tłuszczów jako paliwa.

Wiele osób martwi się również o to, czy rzeczywiście są w ketozie, jeśli nie ma natychmiastowej zmiany wagi. Przeciętnie, Twój organizm nie przystosuje się w pełni do spalania tłuszczu aż do 24 dni po rozpoczęciu diety. Jeśli jednak jesteś już na diecie od co najmniej 2 tygodni i od tego czasu nie straciłeś na wadze, możliwe, że nie jesteś jeszcze w ketozie.

Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na poziom ketonów podczas przebywania na diecie. Zwykłe sposoby testowania to użycie krwiomierza lub alkomatu, ale możesz również monitorować swoje poziomy, wykonując codzienne badania moczu lub monitorując zmiany w poziomie energii w ciągu dnia. Ta stała samokontrola sprawi, że będziesz wiedzieć, kiedy rzeczywiście jesteś w ketozie i da ci konkretne punkty danych do omówienia z lekarzem podczas regularnych wizyt kontrolnych. Więcej na: wyjatkowystyl.pl

admin