W czym pomagają opony zimowe?

Gdy zima łaskawie obdarza nas swoją obecnością, możesz zadać sobie pytanie: „Jak pomagają opony zimowe? Czy one w ogóle działają?”

A odpowiedź brzmi stanowczo „tak”.

Mieszanka gumowa stosowana w oponach zimowych jest bardziej odporna na niskie temperatury, dzięki czemu opony zachowują swoją elastyczność i przyczepność na oblodzonych drogach. W ekstremalnych warunkach może to oznaczać różnicę między trzymaniem się drogi a zjeżdżaniem z niej. Opony zimowe dają również kierowcom lepsze poczucie trakcji, dzięki wzorom na ich bieżnikach – to zauważalna różnica w porównaniu z oponami całorocznymi, które zamiast wzorów mają rowki. Bieżniki oferują lepszą trakcję, ponieważ są wykonane z bardziej miękkich mieszanek, które lepiej dopasowują się do śliskich powierzchni, takich jak lód i śnieg.

Opony zimowe dają kierowcom dużą przewagę nad innymi kierowcami na drodze w miesiącach zimowych. Badania wykazały, że używanie opon zimowych zmniejsza ryzyko wpadnięcia w poślizg nawet o 80 procent w porównaniu z oponami całorocznymi. Dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć swój samochód w dobrej jakości opony zimowe, zanim zacznie padać śnieg – dzięki temu Ty i Twoi bliscy będziecie bezpieczniejsi za kierownicą. Więcej na trans-moto.pl

admin