Ile kosztuje drukarka w 3D?

Drukarka 3D to wspaniałe narzędzie dla każdego twórcy. Umożliwia ona wykorzystanie pomysłu, przekształcenie go w projekt na komputerze, a następnie fizyczne wykonanie go w świecie rzeczywistym za pomocą plastiku. Istnieje wiele różnych modeli i typów drukarek 3D, które różnią się ceną i funkcjami.

Niskiej klasy drukarka 3D może kosztować zaledwie 250 dolarów, ale to nie pozwoli na wiele kreatywności. Będziesz ograniczony do drukowania rzeczy takich jak plastikowe zabawki i kubki na jajka. Jeśli chcesz rozszerzyć swoje opcje poza to, co jest dostępne komercyjnie (jak torebka projektanta lub doskonały model swojego domu), może trzeba high-end drukarki, które kosztują $ 5,000 + – są one dość niesamowite, ale mogą być overkill dla większości ludzi.

Istnieje również wiele różnych typów drukarek 3D. Drukarki FDM (Fused Deposition Modeling) są najbardziej popularne – topią luźny plastik i układają warstwy, tworząc skomplikowane kształty. Można je znaleźć w domach, szkołach, biurach i laboratoriach na całym świecie. Inne rodzaje drukarek 3D to Stereolitografia (SLA), Selektywne Spiekanie Laserowe (SLS), Selektywne Topienie Laserowe (SLM) i Cyfrowe Przetwarzanie Światła (DLP). Więcej na: medialis.pl

admin