Jak bezpiecznie korzystać ze sportów zimowych?

Gdy wkrada się zima, wszyscy zaczynamy z niecierpliwością oczekiwać na przyjemne zajęcia w tym sezonie. Jazda na nartach, snowboard, sanki i inne sporty zimowe to ekscytujące sposoby na spędzenie sezonu wakacyjnego z przyjaciółmi i rodziną. Te czynności mogą być wykonywane bezpiecznie, jeśli zachowasz kilka środków ostrożności.

Jeśli wybierasz się na stok, upewnij się, że Twoje narty lub snowboard są w najlepszym stanie, poddając je tuningowi przed wyruszeniem na stok. Upewnij się, że cały sprzęt jest odpowiednio dopasowany i że nie masz żadnych problemów z kierowaniem lub zatrzymywaniem się. Dobrze jest też nosić kask podczas jazdy na nartach lub snowboardzie!

Największym niebezpieczeństwem w sportach zimowych jest upadek do lodowatej wody lub z oblodzonych klifów. Zawsze dobrze jest trzymać się z dala od wody pokrytej lodem, ale jeśli chodzi o krawędzie klifów, tak długo jak wokół ciebie jest dużo miejsca (co najmniej 20 stóp) i nie ma żadnych przeszkód, przez które mógłbyś wpaść do wody poniżej, wszystko będzie dobrze – chodzi o to, aby być przygotowanym na to, co może się stać, jeśli coś pójdzie nie tak. Zawsze miej plan ucieczki, jeśli coś pójdzie nie tak! Więcej na womactive.pl

admin