Jakie są rodzaje diet leczniczych?

Chociaż istnieje wiele różnych diet i wzorców żywieniowych, wszystkie one mieszczą się w kilku kategoriach. Dieta eliminacyjna jest najbardziej podstawowym sposobem odżywiania, ponieważ polega na normalnym jedzeniu. Jedyną różnicą jest to, że próbujesz wyciąć jeden pokarm lub małą grupę pokarmów ze swojej diety, aby zobaczyć, czy zauważysz jakąś poprawę w swoim zdrowiu. Bardzo prostym przykładem jest próba odcięcia nabiału na tydzień lub dwa, aby sprawdzić, czy poprawi się Twoje trawienie. Jeśli tak, możesz rozważyć wyeliminowanie nabiału na stałe ze swojej diety.

Dieta na czczo to każdy rodzaj diety, w której ograniczasz spożycie kalorii w określonym czasie, zwykle z powodów medycznych lub duchowych. Istnieje wiele odmian tego rodzaju diety, a niektóre z nich mogą być bardzo ekstremalne. W poście można po prostu nic nie jeść przez jeden dzień, lub można jeść tylko owoce przez 5 dni. Diety postne istnieją od tysięcy lat, a niektóre kultury słyną z posiadania rytuałów postnych związanych ze świętami religijnymi i innymi ważnymi wydarzeniami.

Diety normalizujące, takie jak Terapia Gersona, skupiają się na upewnieniu się, że pewne aspekty fizjologii jednostki są zgodne z tym, co powinno być w idealnym stanie człowieka. Może to oznaczać utrzymanie poziomu cukru we krwi w określonych parametrach lub utrzymanie właściwego pH. Więcej na: soxx.pl

admin