Czy meble klasyczne są modne?

Meble vintage mają reputację bardziej modnych niż nowe meble, ale czy tak jest naprawdę? Cóż, według artykułu Ethana Petty’ego w The Telegraph, to zależy od tego, co rozumiemy przez modę.

Szybkie przeszukanie Internetu pokazuje, jak bardzo rozpowszechniona jest idea modnego stylu vintage: jedna strona mówi, że „meble vintage zawsze były modne”, inna, że „meble vintage stają się coraz bardziej popularne wśród projektantów wnętrz i właścicieli domów ze względu na ich nowoczesny, a zarazem retro wygląd”, a trzecia mówi, że „meble vintage to zdecydowanie świetny sposób na dodanie komfortu i stylu do każdego pomieszczenia”.

Ale jeśli przyjrzysz się bliżej tym artykułom, nie mówią one o tym, jak stylowe są meble vintage w stosunku do innych elementów. Mówią o tym, jak stylowe meble vintage są same w sobie – i niekoniecznie są w ogóle stylowe.

Klasyczne krzesło do biurka z połowy wieku trudno nazwać „modnym”, jeśli postawi się je obok nowoczesnego fotela tapicerowanego o czystych liniach i jasnych kolorach. Klasyczne krzesło z pewnością będzie wyglądać mniej stylowo w porównaniu z nim. Jeśli jednak postawimy je obok starego, poobijanego drewnianego krzesła lub ozdobnego krzesła z antyków, krzesło biurowe z połowy wieku nagle wyda nam się modne. Więcej na: rockethome.pl

admin