Jakie są typy diety?

Najczęstsze konotacje słowa dieta wskazują na schemat, który należy stosować, aby schudnąć. Jednak dieta jest pojęciem znacznie szerszym niż tylko to, co się je. Dieta dotyczy odżywiania, nawyków żywieniowych i zdrowia. Diety nie są wszystkie stworzone równe. Istnieje wiele rodzajów diet, w tym te, które koncentrują się przede wszystkim na utracie wagi, te, które koncentrują się przede wszystkim na poprawie zdrowia i dobrego samopoczucia, a także te, które koncentrują się na konkretnych chorobach lub innych celach, takich jak zwiększenie siły mięśni.

„Dieta” to bardzo szeroki termin i ma wiele znaczeń dla różnych osób. Może odnosić się do każdego rodzaju nawyku żywieniowego, jak również zachowania, i może odnosić się do każdego sposobu jedzenia lub picia. Poniższa lista przedstawia najczęstsze konotacje słowa „dieta„:

Dieta standardowa – dieta standardowa może zawierać pokarmy ze wszystkich czterech grup żywności (mięso, nabiał, owoce i warzywa oraz zboża). Jest to najlepiej zbilansowana dieta, o której mówi się nam, że powinniśmy ją stosować od dzieciństwa.

Dieta śródziemnomorska – to podejście żywieniowe zostało po raz pierwszy udokumentowane przez Ancela Keysa w latach 50. XX wieku. Polega na spożywaniu dużej ilości świeżych ryb, owoców, warzyw i orzechów z niewielką ilością sera i jogurtu. Ziarna są spożywane w umiarkowanych ilościach z pewną ilością czerwonego wina. Więcej na: tiptors.pl

admin