Jak wybrać miskę WC? Trzy ważne kwestie do przemyślenia

Czeka cię wymiana toalety, a może właśnie urządzasz swoją pierwszą łazienkę? Podczas zakupów na pewno przyjdzie ci się zmierzyć z podjęciem decyzji o wyborze miski WC. Ze względu na dzisiejsze bogactwo wyboru może to być niemałym wyzwaniem. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnej miski WC.

Montaż

Pierwszym krokiem podczas przygotowań do zakupu miski WC powinno być określenie, jaki rodzaj montażu jest w ogóle możliwy. Przykładowo w większości łazienek można bez problemu zainstalować klasyczne toalety stojące. Z kolei popularne podwieszane miski WC wymagają przeważnie ingerencji w ścianę w związku z montażem stelażu podtynkowego. Wiszące modele ze strony https://elazienki.pl/duravit/k/wc/miski-wc/ dają jednak niezmiernie estetyczny i elegancki efekt, a także zajmują mniej miejsca.

Kołnierz

Obecność kołnierza, czyli charakterystycznego wewnętrznego rantu, to w dużej mierze kwestia zależna od preferencji domowników. W tradycyjnych toaletach przeważnie można spotkać taki element, a jego niewątpliwą zaletą jest zapobieganie rozpryskiwaniu wody podczas spłukiwania. Obecnie prawdziwym hitem w sklepie online elazienki.pl są jednak miski bezrantowe, które są łatwiejsze w czyszczeniu, a także ograniczają zużycie wody.

Deska

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę również na deskę. Niemal standardem są obecnie modele wolnoopadające, które zapobiegają hałasowi i uszkodzeniu miski. Ponadto najlepiej postawić na produkt z wysokiej jakości surowców, dzięki czemu deska posłuży przez dłuższy okres. Warto też przyjrzeć się kwestiom związanym z wygodą i designem.

admin