Czy dieta pudełkowa jest dobra?

Dieta pudełkowa jest definiowana jako dieta, która zawiera pakowane jedzenie, zwłaszcza z pudełka. Może to być każdy plan posiłków, który nie opiera się na świeżych składnikach, jak np. ten składający się z mrożonych obiadów i pudełkowych mieszanek. Ten rodzaj diety istnieje od początku XX wieku i choć nadal jest popularny dzisiaj, istnieją pewne potencjalne minusy jedzenia w ten sposób.

Jednym z największych problemów z dietą pudełkową jest to, że niesamowicie trudno się jej trzymać. Ponieważ większość żywności w pudełkach jest przetworzona i często zawiera dużo sodu i innych konserwantów, nie ma gwarancji, że rzeczywiście otrzymujesz wszystkie składniki odżywcze, których naprawdę potrzebujesz dla dobrego zdrowia. Zbilansowana dieta składa się ze świeżych produktów, które dostarczają organizmowi energii z naturalnych źródeł, więc kiedy zastępujesz je przetworzonymi posiłkami, ryzykujesz, że staniesz się zmęczony lub nastrojony z powodu niskiego poziomu energii. Unikając świeżych owoców i warzyw, które oprócz wypełniania żołądka oferują błonnik i witaminy, możesz nawet skończyć na przybieraniu na wadze w wyniku spożywania zbyt wielu pustych kalorii.

Drugim problemem związanym z dietą pudełkową jest to, że może ona negatywnie wpłynąć na Twoje życie towarzyskie. Niektórzy ludzie naprawdę lubią gotować w kuchni w domu lub na mieście z przyjaciółmi. Więcej na: ohmadame.pl

admin