Co jeść na diecie paleo?

Dieta paleo to obecny gorący trend w żywieniu. Choć zasady stojące za nią są starożytne, sama dieta jest stosunkowo nowa. Przyjmuje ona nakazowe podejście do jedzenia, eliminując pokarmy, które nie były dostępne w epoce paleolitu i skupiając się na pełnych składników odżywczych pokarmach.

Co można jeść? Mięso, ryby, warzywa i owoce są podstawą diety paleo. Nabiał jest dozwolony z pewnymi zastrzeżeniami, takimi jak brak zbóż i roślin strączkowych. Orzechy, nasiona i oleje są również ogólnie dozwolone – chociaż niektóre z nich są znane z wysokiego stosunku omega-6 do omega-3, co może być niezdrowe dla twojego mózgu i ciała.

Oto lista niektórych podstawowych produktów: mięso (karmione trawą, jeśli to możliwe), jajka, ryby, owoce morza, warzywa, owoce i orzechy. Tłuszcze takie jak masło i olej kokosowy są zachęcane. Żadnych ziaren ani roślin strączkowych; żadnego nabiału poza ghee, jeśli nie masz nietolerancji laktozy; żadnego rafinowanego cukru; żadnej przetworzonej żywności; żadnych tłuszczów trans; żadnego alkoholu (przepraszam); żadnych słodzików poza miodem; żadnych sztucznych aromatów ani kolorów; nic, co nie było dostępne w czasach przedrolniczych, wciąż obecne w stanie naturalnym (więc nie zjadłbyś niczego z pudełka). Więcej na: fashionspy.pl

admin