Jakie możliwości daje nam druk 3D?

Wszyscy słyszeliśmy zdanie „Internet: dodaje skrzydeł”. To świetny slogan, który oddaje istotę współczesnej sieci, i jest to sprawiedliwa ocena tego, co Internet zrobił dla komunikacji i interakcji. Ale jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy w tym momencie jest to, że jesteśmy na skraju nowej ery – takiej, w której Internet da nam dosłowne skrzydła.

Technologia druku 3D rozwija się bardzo szybko i w najbliższej przyszłości będzie miała ogromny wpływ na nasze życie. Druk 3D jest już wykorzystywany do produkcji wszystkiego, od zabawek, przez modele architektoniczne, po rzeczywiste zastępcze części ludzkiego ciała, a w miarę postępu technologicznego będzie w stanie tworzyć jeszcze bardziej skomplikowane obiekty. Dobrym tego przykładem był rok 2013, kiedy to inżynierowie mechanicy z MIT stworzyli działające sztuczne serce przy użyciu drukarki 3D. Co najbardziej imponujące, nie był to tylko sztuczny organ stworzony do krótkotrwałego użytku – został wykonany z materiałów, które mogą wytrzymać zużycie przez dłuższy czas.

Druk 3D pozwala nam tworzyć obiekty o poziomie szczegółowości, złożoności i skomplikowania, który nigdy wcześniej nie był możliwy. Wraz z pojawieniem się takich produktów jak Google Glass, wkrótce będziemy mieli do dyspozycji kolejne narzędzie, dzięki któremu interakcja z obiektami drukowanymi w 3D stanie się możliwa. Więcej na adverther.pl

admin