Na jakim papierze można drukować?

Krótka odpowiedź brzmi: prawie wszystko. Producenci papieru ciężko pracują, aby upewnić się, że na produkowanym przez nich papierze można drukować bez odbarwień lub rozdarć, więc nie musisz się martwić, że Twoje zadanie drukowania zostanie zrujnowane przez wybrany materiał. Jest więc kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze papieru, na którym będziemy drukować.

Najważniejszym aspektem każdego zadania drukowania jest to, do czego będzie ono używane. Jeśli tworzysz osobisty prezent, taki jak zaproszenie lub kartka z podziękowaniami, jest bardziej prawdopodobne, że odbiorca doceni myśl i kunszt ręcznie wykonanego produktu, a nie tylko jego wygląd. W tym przypadku papier rzemieślniczy będzie odpowiednim wyborem. Jest on wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu i ma szorstką fakturę, która pozwala na pisanie i rysowanie piórem lub ołówkiem.

Jeśli tworzysz produkt przeznaczony do masowej produkcji lub ogólnej dystrybucji, wybór papieru może mieć znaczenie – nie w jakości produktu końcowego, ale w rodzaju procesu, który trzeba wykonać, aby go uzyskać. Istnieją trzy podstawowe rodzaje papieru: drewniany, bawełniany i szmaciane; mają one różne właściwości, które wpływają na to, jak reagują z farbą i sprzętem drukarskim. Więcej na: manux.pl

admin