Jaka jest najlepsza gramatura papieru do drukarki?

Aby uzyskać najlepszą jakość wydruku z drukarki i zapewnić jej dłuższą żywotność, należy zawsze używać papieru odpowiedniego dla drukarki. Oto krótka lista tego, czego najlepiej używać w różnych drukarkach:

-W przypadku drukarek laserowych najlepiej sprawdza się zwykły papier. Można również użyć błyszczącego papieru fotograficznego, ale wtedy jakość wydruku nie będzie tak wysoka.

-W przypadku drukarek atramentowych należy używać zwykłego papieru (jak papier do kopiowania) lub papieru fotograficznego, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Aby zaoszczędzić pieniądze, spróbuj kupić papier z recyklingu lub papier biurowy w sprzedaży.

To prawda, że gramatura papieru jest określana przez grubość papieru. Jednak nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jaka jest najlepsza gramatura papieru dla Twojej drukarki. Dzieje się tak dlatego, że kryteria „najlepszej” zależą od tego, co drukujesz i jakie są możliwości Twojej drukarki. Na przykład, jeśli drukujesz zdjęcia, będziesz potrzebował papieru fotograficznego, który wytrzyma ciężar atramentu. Podobnie, jeśli posiadasz drukarkę atramentową i drukujesz na zwykłym papierze, możesz uzyskać smugi lub zacieki, ponieważ atrament rozprzestrzenia się, gdy dotyka powierzchni zwykłego papieru (atrament przesiąka nawet na drugą stronę).

Należy również pamiętać, że gramatura papieru różni się od grubości . Większość sklepów z artykułami biurowymi oferuje zestaw narzędzi pomiarowych, które pomogą Ci określić grubość kartki papieru. Narzędzia te nie pomagają jednak w określeniu, czy dana gramatura papieru będzie odpowiednia dla Twojej drukarki. Aby to ustalić, należy zawsze sprawdzić specyfikację konkretnego modelu drukarki. Jeśli planujesz w przyszłości zakup nowej drukarki, warto zapytać o ich rekomendacje w sklepie, w którym robisz zakupy drukarki. Więcej na: printure.pl

admin