Jakie są wady technologii?

Technologia ma się coraz lepiej. Prawie nie można sobie wyobrazić życia bez niej. Ale technologia nie jest doskonała. Ma też wady.

Jedną z wad technologii jest to, że może być droga. Wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup najnowszego gadżetu lub programu. Nawet jeśli ludzie mogą sobie pozwolić na nowy produkt, mogą nie mieć pieniędzy, aby zapłacić za jego utrzymanie. Na przykład, trzeba kupić nowe oprogramowanie do komputera co kilka lat, więc można nadążyć za technologią i uniknąć wirusów i błędów w komputerze.

Inną wadą technologii jest to, że tworzy ona zanieczyszczenia i marnuje zasoby naturalne. Aby wyprodukować komputery i inne urządzenia, fabryki wycinają drzewa, kopią ziemię i spalają paliwa kopalne – a wszystkie te rzeczy szkodzą środowisku. Podobnie jest z bateriami, które zasilają takie gadżety jak telefony komórkowe i odtwarzacze mp3. I chociaż istnieją programy recyklingu, wiele osób nie bierze w nich udziału, ponieważ uważają, że zajmuje to zbyt wiele czasu lub nie wiedzą, jak ważny jest recykling współczesnych gadżetów elektronicznych.

Istnieją jednak sposoby na ograniczenie szkód, jakie wyrządzamy używając elektroniki, zamiast całkowicie jej unikać: możemy podjąć takie kroki, jak odłączanie urządzeń od prądu, gdy ich nie używamy, recykling starych przedmiotów, kupowanie energooszczędnych urządzeń. Więcej na thinknews.pl

admin