Jak wybrać drapak dla kota?

Przygarniając do domu kota albo kupując go z renomowanej hodowli, musimy przygotować dla niego odpowiednią wyprawkę. Dzięki dedykowanym kocim akcesoriom młode zwierzątko poczuje się w naszym domu lepiej i szybciej przyzwyczai do nowego otoczenia. Jednym z najważniejszych mebli będzie w tym przypadku drapak – popatrzmy dlaczego i na który się zdecydować.

Dlaczego drapak jest tak ważny?

Pierwsze pytanie brzmi: dlaczego koniecznie należy sięgnąć po drapak dla kota? Przede wszystkim po to, aby zapewnić mu możliwość wykonywania naturalnych czynności, czyli drapania, ocierania się, wspinaczki i zabawy. Co więcej, koty drapią również po to, aby coś zasygnalizować, więc poprawi to ich zdrowie psychiczne.

Nie da się również ukryć, że jeśli dobrze wyuczymy naszego mruczka, będzie drapał jedynie dedykowane do tego akcesoria. W ten sposób ulubiona kanapa albo fotel przetrwają bezpiecznie.

Drapak duży i stabilny

Powiedzmy sobie szczerze – większość kotów uwielbia wspinaczki, dlatego im wyższy drapak, tym zazwyczaj lepszy. Nie zmienia to jednak tego, że wyższe konstrukcje często są bardziej wymagające także pod względem stabilności. Muszą mieć większą, cięższą podstawę niż niskie drapaki. Dzięki temu zachowają stabilność niezależnie od tego, jak wiele skoków będzie miało na nich miejsce.

Idealnym przykładem tego rodzaju mebli dla kota są drapaki z serii Comfy Wood, które oferuje sklep zoologiczny Wrocław. Dodatkowo posiadają atrakcyjne półki i domki, które jeszcze bardziej zachęcą kota do zabawy właśnie na takim akcesorium.

admin