Co daje nam jazda na nartach?

Co daje nam jazda na nartach? Czy jest to dreszcz adrenaliny wywołany zjazdem? Czy dreszczyk emocji związany ze strachem przed zjazdem? Czy może poczucie spełnienia, które wynika z pokonania strachu i zrobienia czegoś nowego, czegoś, w czym nie jesteśmy dobrzy, czegoś, co wymaga wysiłku?

Narciarstwo wysokogórskie jest stosunkowo nowym sportem. Sprzęt używany dzisiaj został wynaleziony w latach 60-tych, a w zasadzie nie były to narty aż do lat 50-tych. Nawet wtedy były to jeszcze po prostu deski przypięte do butów. Obecnie mamy większy wybór niż kiedykolwiek. Mamy narty z metalowymi krawędziami, które pozwalają nam na wykonywanie skrętów w świeżym puchu, lub narty do jazdy w miękkim śniegu po łagodnie nachylonych wzgórzach. Mamy narty do ścigania się po stromych zboczach na trasach pełnych muld i przeszkód. Możemy ścigać się w górach z prędkością 40 mil na godzinę, lub po prostu jeździć rekreacyjnie po trasach biegowych przez rozległe obszary dzikiej przyrody. Co daje nam narciarstwo, mając te wszystkie możliwości i więcej?

Narciarze jako grupa kochają narty z jednego głównego powodu: pozwalają im odkrywać nowe miejsca. Mają okazję zobaczyć ogromne połacie nietkniętej dzikiej przyrody w jednych z najbardziej wyjątkowych miejsc na świecie – czy to w Górach Skalistych Kolorado, czy w Nowym Jorku. Więcej na bizsport.pl

admin