Jak zaaranżować wnętrze domu?

Czasami trudno jest zdecydować, jak urządzić wnętrze domu. Nie jest to łatwe, ale dzięki kilku wskazówkom dotyczącym aranżacji wnętrz można w pełni wykorzystać możliwości swojego domu. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wybór odpowiedniego schematu kolorów, często określanego jako „historia kolorów”. Historia kolorów to zgrupowanie kolorów, które dobrze ze sobą współpracują i które się uzupełniają. Na przykład, żółty i niebieski są kolorami uzupełniającymi; tak samo jak czerwony i zielony. Możesz wybrać jeden kolor dla całej przestrzeni lub użyć tablicy różnych odcieni. Zalecamy użycie 3-5 kolorów w swoim schemacie, jeśli chcesz uzyskać odważny wygląd, lub 2-3, jeśli chcesz czegoś bardziej subtelnego.

Kluczową rzeczą jest upewnienie się, że kolory, których używasz uzupełniają się wzajemnie w różnych częściach pokoju. Więc jeśli masz białe ściany, możesz użyć głęboko zielonej kanapy; jeśli masz mahoniowe meble z drewna, czerwony byłby dobrym wyborem dla akcentów lub akcesoriów.

Wybierając meble, gorąco polecamy mieć na uwadze styl i ogólny klimat domu, a także to, jakie kawałki będą najlepiej współpracować z paletą kolorów. Trzymanie się neutralnych kolorów, takich jak czerń i biel, może być łatwe, ale ograniczające – stół jadalniany, który wyróżnia się z powodu. Więcej na: uporzadkowane.pl

admin