Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?

Jeśli chodzi o dekorowanie, rozmiar ma znaczenie. Małe mieszkanie nie będzie w stanie zaprezentować takiej samej ilości rzeczy jak duży dom, więc ważne jest, aby zwrócić uwagę na odpowiednie szczegóły i zmaksymalizować to, co masz. Jeśli mieszkasz w bloku, to jest jeszcze ważniejsze-ostatnią rzeczą, którą chcesz jest dla swojego domu, aby nie wyróżniać się od reszty i wyglądać nudne lub brzydkie w porównaniu. Oto kilka wskazówek, jak udekorować mieszkanie i sprawić, by wyglądało na większe niż jest w rzeczywistości.

1. Nie używaj wielu luster. Duże lustra mogą sprawić, że nawet maleńkie miejsca wyglądają na ogromne, ale mogą również rozbić przestrzeń i spowodować wizualne przeciążenie.

2. Używaj odważnych kolorów i wzorów oszczędnie, jeśli w ogóle. Małe przestrzenie potrzebują miękkich kolorów, które wtapiają się w otoczenie i nie tworzą kontrastu (np. czerwona sofa na tle czarnej ściany).

3. Nie kupuj zbyt wielu roślin, szczególnie tych dużych. To jest kuszące wypełniać twój puste kąty z leggy roślinami które lag nad twój meblemi, ale to może tworzyć nieprzyjemnego więziennego – jak wibracja zamiast miłego przytulnego domowego uczucia.

4. Użyj oświetlenia mądrze. Wpuszczanie światła z góry pomoże sprawić, że twój dom poczuje się szerszy. Więcej na calmmy.pl

admin